Власники бізнесу, які планують будівництво, завжди стикаються з головними питаннями: з чого почати розширення та де купити земельну ділянку, щоб побудувати прибутковий бізнес?

На цьому етапі чомусь інвестори думають, що будівельників залучати ще рано. Як вони допоможуть у вирішенні питань, що виникають ще задовго до будівництва? Спеціалісти компанії KVANT VD у свою чергу пропонують Вам чек-лист для запуску процесу підготовки до нового будівництва. Ми ділимось своїм досвідом, щоб будівництво було для Замовника приємним і швидким етапом.

Тож головні пункти на які потрібно мати відповіді та розрахунки до початку будівництва.

 1. Локація.  Розташування зімельної ділянки під забудову є головним питанням для будівництва бізнесу.
  Основні питання для підбору локації:
  • звідки і яким чином Ваш бізнес буде отримувати сировину, комплектуючі, матеріали тощо? (тут враховуються основні та альтернативні варіанти місць закупівель, види транспортування, та строки безперебійних поставок);
  • куди і яким чином розповсюджувати Ваш товар чи послуги? Чи обов’язкове складське господарство?
  • які перспективи будівництва наступних подібних хабів для росту Вашого бізнесу в майбутньому? (Враховуються перспективи розширення ринків збуту Вашої продукції чи послуг).
 2. Працівники. Це основна рушійна сила бізнесу.
  Тож треба розуміти:
  • яким чином в даному місці Ваш бізнес буде забезпечений достатнім людським ресурсом як для виконання прямих виробничих функцій, так і для обслуговування бізнесу;
  • чи є ВНЗ з необхідною профільною освітою для постійного забезпечення новими трудовими ресурсами, та інша необхідна інфраструктура.
 3. Транспортна інфраструктура.
  • Наскільки Вам потрібно бути близько до автомагістралей, залізно-дорожнього транспорту?
  • Яка швидкість та періодичність поставок матеріалів Вам потрібна для безперебійного функціонування?
  • Яка швидкість товарообігу передбачена? Якщо цей пункт не врахувати, то треба буде додатково інвестувати в транспортну інфраструктуру, що збільшить витрати на будівництво.
 4. Інженерні мережі.
  Забезпечення бізнесу водою, електроенергією та каналізацією – це дуже важливі питання, бо треба реально оцінювати потужності виробництва і виходити з цих потреб. Відсутність необхідних параметрів цих мереж, призведе до збільшення вартості будівництва у рази і це може призвести до збитковості Вашого бізнесу.

 5. Реконструкція чи нове будівництво?
  Вивчивши всі попередні пункти, можна припустити, що на потрібній локації можливо вже є об’єкт, котрий, начебто, відповідає вимогам Вашого бізнесу. Але тут треба думати в перспективі, чи економія на будівництві зараз не потягне збільшення витрат в майбутньому… Тож без ретельного обстеження конструкцій не обійтись. Обстеження будівель – це обов’язково додаткові витрати, які треба враховувати при реконструкції.

 6. Податки та платежі в бюджет.
  Для Вашого бізнесу обов’язково треба розуміти розміри обов’язкових податків та відрахувань. Дуже важливо розуміти податок на земельну ділянку, яку плануєте використовувати для бізнесу, адже це також важлива частина собівартості продукції. Сюди ще треба додати можливе користування надрами та екологію.

 7. Терміни та черги запуску бізнесу.
  Час – це Ваші гроші. Отже для виконання цього пункту треба розуміти всі отримані дані з попередніх пунктів.

Якщо вже є чіткі відповіді на них, то це готовий чек-лист для:

 • ефективного пошуку земельної ділянки під забудову;
 • продуктивного проектування будівлі.

Далі йде будівельна частина, як фінальний блок всієї попередньої підготовки.

Для будівництва погоджується графік виконання робіт і Ви можете бути впевнені, що запуск відбудеться своєчасно. І Ваш прибуток буде отриманий Вами вчасно.

Компанія KVANT VD завжди відкрита до діалогу. Завчасна співпраця з будівельною фірмою надасть Вам більше точної інформації для початку підготовки будівництва та допоможе зекономити кошти, відразу визначивши пріоритети та напрямки для правильної побудови стратегії Вашого будівництва.

Знайомтеся з нашими об’єктами: комерційна нерухомістьреконструкціябудівництво будинків

Зв'яжіться з нами

Плануєте розширення бізнесу? Отримайте вичерпну будівельну консультацію щодо оптимального вибору ділянки.
* - обов'язково до заповнення
Передзвоніть мені
* - обов'язково до заповнення